Kadınsız Bir Dünya Nasıl Olurdu?

25.03.2023
196
Kadınsız Bir Dünya Nasıl Olurdu?

Kadınlar, erkeklerin hayatında önemli bir yer tuttukları gibi toplumsal yaşamda da önemli bir yere hiç şüphesiz ki sahipler. Kadınsız bir dünya nasıl olurdu sorusu sorulması gerçekten cesaret gerektiren bir soru. Kadınsız bir dünyayı realite açısından ele alırsak, belirli bir süre sonunda biyolojik açıdan hayatın tamamen yok olacağı bir gerçek. Ancak bu yok oluşa kadar dünyada yaşanabilecek sorunların var olacağı da şüphesiz. Kadın okurlarımızın kendi yerlerini görebilecekleri erkek okurlarımızın da kendilerinden kesitler bulacağı içeriğimizde ‘Kadınsız Bir Dünya Nasıl Olurdu’ konusunu inceliyoruz.

Kadınsız Bir Dünyaya Giriş

Kadın olmadan bir dünyada başarılı erkek kavramı da değişirdi doğrusu. Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır mottosu komple çökecek, zira kadın-erkek ilişki denkleminden kadın çıkıyor. Başarılı erkeklerin arkasında kadın olmayınca başarının nasıl geleceğini doğrusu ciddi ciddi merak ediyorum. Özel yaşam içerisinde kadın, erkeğin herhangi bir meşguliyetinde evi gayet iyi idare edebiliyor. Erkekler ise aynı durumda, bu durumu kadınlar eve gelene kadar erteliyor desek hiç de yanlış söylemiş olmayız.

Düz Yaşam Standartları

Kadınlar, bulundukları ortama hayat kazandırabilecek özelliklere sahip oldukları gibi erkeklerde bu nitelikler kadınlara oranla çok çok küçük bir dilimi kapsıyor. Kadınsız bir dünyada erkeklerin yaşamdan sıkılarak depresif hava içerisine sürüklenmeleri oldukça normal. Bir düşünseniz dırdır(!) yok… Şaka tabi. İşin aslı dert ortağını paylaşabileceğiniz bir hayat arkadaşının veya dostun olmaması da olabilir. Eh, kadın okurlarımıza ince bir iğneleme yapmak da hayatın bir neşesi.

Havada Uçuşan Küfürler

Her ortama girdiğinizde erkek erkeğe olduğunuzu düşünün. En basit haliyle tüm dünyanın bir kahvehane ortamı gibi olduğunu bir kez hayal edin. Eminim ki hayal etmekte bile güçlük çekiyorsunuz. Lakin kadınsız bir dünya tam da böyle olurdu. Kadınların ortama kattıkları önemli farklardan biri de ortamı yumuşatarak kibarlaştırmaları oluyor. Zira kadınlar olmasa küfürden ortalık geçilmezdi.

Şiirlerin, Şarkıların, Aşkın Anlamını Yitirmesi Duygusal açıdan erkekler kendilerini aç hissetmelerinden mütevellit olarak şiir, şarkı ve aşk kavramları da dünyada kadınsız düşünülemez. Anlamını yitiren bir dünyada, erkekler kadınsız olarak bambaşka bir hale dönüşürler

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

 1. Reyhan dedi ki:

  Kadınların bu dünyayı ne kadar guzellestirdigi aşikar. Unutulmamalı ki her kadın bir anne ve her anne bu dünyaya bir can getiriyor. Hem fedakarliklariyla hem de keskin zekalariyla kadınlar bu dünyanın dengesini sağlayan en güzel değerler.

 2. Halil İbrahim dedi ki:

  Çok güzel bir yazı olmuş ve detaylı bir anlatım

 3. Emrah dedi ki:

  Kadının toplumdaki yeri ve değeri tarih boyunca bilinmekle beraber her zaman süregelen ve devam edecek bir varlıktır. Yeri geldiğinde insana anne, eş, kardeş, arkadaş olan muhteşem ötesi birdir.

 4. Melek dedi ki:

  Benzetmem belki biraz basit olacak ama kadınsız bir dünya şekersiz çay gibi olur. Tatsız, acı. Yazıda belirtildiği gibi kadınsız bir dünya hayal etmeye çalıştım ama renksiz ve tatsız bir Dünya gördüm.