Hayatınızdaki Doğru İnsanı Nasıl Bulabilirsiniz?

Dünyada sekiz milyardan fazla insan yaşamakta ve kadınlarla erkeklerin sinerjileri farklı olduğu için herkes hayatına doğru insanı seçmekte zorlanmaktadır. Durum böyle olunca iki tür tartışma ortaya çıkar. Geleneksel Türk toplum yapısına göre erken yaşta yapılan evliliklerin ileriki yaşlardakine göre daha verimli geçtiğine inanılır. Çünkü kişiler ergenlik dönemlerinde olgunlaşmadıklarından dolayı başlarında esen kavak yellerine takılır ve karşılarına çıkan kadın ya da erkeği beğenerek ince eleyip sık dokuma detaylarına girmeden evlilik düşünür. İşte bu zamanlarda yapılan evliliklerin daha uzun sürdüğü bilimsel çalışmalar sonucunda da ispat edilmiştir. Peki işinizi bulup arabanızı evinizi alana kadar yaşınız geçiyor. Belli bir maddi birikim olmadan evliliği de düşünemiyorsunuz. Nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda kafanız karıştıysa sizi yazımızın devamını okumaya davet ediyoruz.

Kadınlar Kendilerine Eziyet Veren Erkekleri Mi Seçer?

Psikiyatr ve ruh sağlığı uzmanlarına göre kadınlar eş seçiminde babalarından etkilenir. Yetiştikleri ailede erkek kardeşleri ya da babaları tarafından işkence görüp sosyal anlamda dışlandılarsa bu durumda aşk hayatlarında da buna yakın karakterde erkekleri daha fazla kendilerine çekiyor. Psikologların yaptığı araştırmanın sonucu bu yönde olsa da hiç şüphesiz kendinize eziyet edilmesini istemez ve sonsuza kadar mutlu, huzurlu bir aile hayatı yaşamak istersiniz. Peki eş seçiminde kadınların en fazla dikkat ettiği kriter nedir? Merakla beklenen sorunun cevabı ise merhamettir. Partnerinizin sokaktaki bir hayvana ya da temizlik personeline, kafedeki garsona nasıl davrandığına bakın. Merhametli hareket ediyorsa bu kişi sizin için doğru tercihtir. Diğer detaylar arasında ekonomik durumu, bireysel özgürlükleri ya da ailesine olan bağımlılığı gibi konuları da göz ardı etmemenizi öneriyoruz.

Erkeklerin Eş Seçimi: Düz, Basit…

Erkekler kadınlara göre daha düz ve sade bir hayat yaşadıkları için genelde onlar için evlilikte tek kriter iyi bir seks yapacakları güzel kadındır. Çocuklarına nasıl anne olacağı, ev işlerinde ya da yemek yapımında nasıl bir kadın olduğu açıkçası umurlarında değildir. Ancak madalyonun gerçek yüzü hayatın yalnızca seksten ibaret olmadığını söylemekte ağır basar. Dünyada bakımlı ev süslü kadınların çoğu ev işlerinden çocuk bakmaktan anlamaz. Erkekler de cinsel dürtüleri gereği çocuk sahibi olmayı ister ve dolayısıyla iyi bir anne adayı bulmak zorundadır. Mitokondriler anneden bebeğe direkt geçtiği ve bebeklerin zekasının belirlenmesinde doğrudan etkili oldukları için zeki bir kadın hiç de fena olmaz. Bu nedenle siz erkekler… eş seçiminde güzellik yanında çok yönlü kendini geliştirebilen ve sorunları devasa boyutlara getirmeyen açıkçası hayatınızı kolaylaştıran kadınlarla evlenmelisiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.